Konflikt na Blízkém východě opět poukazuje na význam lokálních obnovitelných zdrojů
Současná geopolitická situace znovu ukázala, jak nestabilní je globální energetická infrastruktura závislá na fosilních palivech. I pouhá hrozba uzavření Hormuzského průlivu, klíčového uzlu světových dodávek ropy a zkapalněného zemního plynu (LNG), vedla k enormnímu růstu cen plynu po celém světě. Posílení domácí produkce z obnovitelných zdrojů by významně přispělo ke snížení závislosti na dovozu i k ekonomické stabilitě Evropy v době krizí.

Nie ste prihlásený
Ak si chcete prečítať viac, staňte sa členmi ENERGY-HUB club
Prihlásiť saVyskúšajte mesačné členstvo v ENERGY-HUB clubu zadarmo!
Súvisiace články
Ceny ropy dnes klesají, Brent zlevňuje na 69 dolarům za barel
Ceny ropy dnes na světových trzích klesají. Barel severomořské ropy Brent kolem 17:20 SELČ zlevňoval o 1,67 procenta na 69,02 USD,…
Nedostatky v papírech – Polsko přišlo o svůj jediný jaderný reaktor
Jaderný reaktor MARIA, jediné zařízení svého druhu v Polsku, je v současné době mimo provoz, protože 31. března vypršelo jeho dese…
Snížení emisí o 90 % jako krok k uhlíkové neutralitě do roku 2050
Evropská komise navrhla upravit evropský klimatický zákon a zavést nový závazný klimatický cíl pro rok 2040 - snížení čistých emis…
Česko obdrželo přes miliardu eur z Modernizačního fondu na podporu akumulace energie
Evropská komise a Evropská investiční banka oznámily, že Modernizační fond vyplatil 3,66 miliardy eur (přes 91 miliard korun) na p…
Výhľad dopytu po rope klesol, vrchol nevidieť ani do roku 2050, uviedol kartel ropných krajín
Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) vo štvrtok znížila svoje prognózy globálneho dopytu po rope na nasledujúce štyri roky,…
ENERGY-HUB je moderná nezávislá platforma pre priebežné zdieľanie spravodajstva a analytických článkov z energetického sektora. V rámci nášho portfólia ponúkame monitoring českej, slovenskej aj zahraničnej tlače.