Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru, které nabízí platforma ENERGY-HUB

Firma ze skupiny Bohemia Energy kupuje dodavatele Energie ČS

26. 10. 2020
11:21
ČTK ENERGY-HUB

Společnost Europe Easy Energy ze skupiny Bohemia Energy kupuje od České spořitelny alternativního dodavatele energií Energie ČS. ČTK to dnes řekla mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná. Cenu obchodu firmy neuvedly. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pokud úřad nebude mít námitky, mohla by podle Novotné vejít v platnost v prosinci. Značka Energie ČS zůstane zachována.

# plyn
# elektřina
# trhy

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou dodávala Energie ČS ke konci září elektřinu 42.277 a plyn 16.860 zákazníkům. Oznámená akvizice nebude mít na klienty Energie ČS žádné podstatné dopady. Zůstane zachován i obchodní model Energie ČS, kdy její produkty budou stále primárně nabízeny na pobočkách České spořitelny a zároveň je bude možné sjednat i on-line. Všechny stávající zaměstnance Energie ČS převezme Europe Easy Energy.

"S Českou spořitelnou jsme uzavřeli strategickou spolupráci a značka i samostatná firma po dobu jejího trvání zůstanou v současné podobě zachovány. Partnerství považuji za přínosné pro klienty obou stran a věřím, že to tak dlouho zůstane," uvedl majitel skupiny Bohemia Energy a předseda představenstva Europe Easy Energy Jiří Písařík.

Zákazníci České spořitelny budou mít podle Novotné kromě bankovních a finančních služeb nadále zajištěny nejen výhodné ceny energií, ale budou moci využívat i služeb energetických poradců. "Synergie mezi energiemi a financemi jsou naším dlouhodobým zájmem, kdy zákazníkům vedle výhodné nabídky energetických řešení chceme nabízet i zajímavé finanční služby. To nám právě toto partnerství umožní," dodal Písařík.

Mluvčí České spořitelny Filip Hrubý ČTK řekl, že banka bude s firmou Energie ČS dál spolupracovat. "Společnost bude pro klienty České spořitelny zajišťovat cenově výhodné dodávky energií. Finanční poradenství klientům a pomoc s úsporou nákladů je součástí strategického poradenského konceptu Moje zdravé finance," dodal.

Skupina Bohemia Energy je s více než 1,2 milionu zákazníků a ročními tržbami přes 21 miliard Kč největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku a na Slovensku. Skupinu tvoří největší alternativní dodavatel energií v ČR Bohemia Energy a dále společnosti Amper Market, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a Slovakia Energy, která působí na Slovensku. Písařík s rodinou je podle žebříčku časopisu Forbes 32. nejbohatším Čechem s majetkem 7,3 miliardy korun.

související články

Ceny ropy díky vakcíně a Bidenovi stouply nejvýše od března

24. 11. 2020
18:04
ČTK

Ceny ropy dnes výrazně rostou a vystoupaly až na nejvyšší úroveň od března. Pomohla jim naděje na další vakcínu proti covidu-19 a oznámení, že americký prezident Donald Trump pověřil svůj tým a úřady, aby zahájily předání moci nově zvolenému…

# ropa
# politika
# trhy

Slovensko dá 162 milionů eur na pokrytí dluhu za zelenou energii

24. 11. 2020
13:15
ČTK

Slovenská vláda uhradí distributorům elektřiny 162 milionů eur (4,3 miliardy Kč) na pokrytí dluhu, který vznikl v souvislosti s…

# elektřina
# ceny
# trhy
# dotace
# strategie
# OZE

Ruský producent ropy Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátil k zisku

24. 11. 2020
12:36
ČTK

Ruská ropná společnost Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, k němuž jí pomohly zejména vyšší ceny ropy. Čistý zisk…

# paliva
# ropa
# trhy

Peníze z povolenek nepůjdou asi použít na soláry na brownfieldech

23. 11. 2020
19:40
ČTK

Peníze z takzvaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici…

# EU
# emise
# trhy
# dotace
# zemědělství

Ropa dále zdražuje vlivem zpráv o vývoji vakcín proti covidu-19

23. 11. 2020
17:25
ČTK

Cena ropy dnes roste, navazuje tak na zisky z minulého týdne. Obchodníci si od vývoje vakcín proti koronaviru slibují obnovení…

# ropa
# trhy

Česko-slovenské energetické fórum - přesun na 2021

24. 11. 2020 14:00 - 25. 11. 2020 15:00
Hotel NH Collection, Olomouc
Přesunuto na 2021. Uhlíková neutralita: pouze jedna z mnoha změn ovlivňujících současnou energetiku.

Smart Energy Forum

25. 11. 2020 09:15 - 26. 11. 2020 17:00
on-line
Smart Energy Forum je největší středoevropskou konferencí v oblasti decentrální energetiky s důrazem na fotovoltaiku, akumulaci energie a inovace. Letošní ročník proběhne on-line ve dnech 25. – 26. listopadu 2020. Na konferenci vystoupí více než 30 špičkových přednášek ze zahraničí i tuzemska.

Ekoinovační fórum - Moderní energetika

27. 11. 2020 10:00 - 13:00
on-line
Platforma pro diskusi o tom, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky

ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.

54280
Počet publikovaných novinek
1761
Počet publikovaných akcí
562
Počet publikovaných článků
ENERGY-HUB využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování jakéhokoli obsahu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika